Vyčistěte si bazén bez větší námahy

Domov

Vyčistěte si bazén bez větší námahy

Všichni majitelé zahradních bazénů určitě znají jednu nepříjemnou záležitost, která je s jeho provozem úzce spojena. Ať se bráníme sebevíc, vždy nám do vody napadá nějaký nežádoucí nepořádek, který způsobuje znečištění vody.

·        Může se jednat o

o   listí, které sem zaletělo z nedalekých ovocných stromů.
o   písek, jenž na nohou přinesly do vody děti, ačkoliv jim neustále říkáte, aby si nohy nejprve omyly.

otec s dětmi

Co naplat. Výsledkem je znečištěná voda v bazénu. Pokud si doma nadrobíte na koberec, je to v dnešní době jednoduché. Vezmete prostě vysavač, který má jistě doma každý a drobečky vysajete. Nemusíte hned koberec celý vynášet ven a vyklepávat ho. A přesně tak jednoduché to může být i s údržbou bazénu. Prostě nečistoty vyluxujete. Stačí si k tomu pořídit speciální vysavač do bazénu, který vám ušetří mnoho práce.

Každý bazén může být stále čistý

Pokud jste majitelem menšího bazénu jen na domácí použití, bude vám zřejmě stačit ruční bazénový vysavač, který jednoduše připojíte k bazénové filtraci pomocí bazénové hadice přes skimmer. I ovládání je celkem jednoduché a zvládne ho opravdu každý. Provádí se pomocí teleskopické tyče. Jestliže jste majitelem středního nebo dokonce velkého bazénu, asi už si s ručním vysavačem nevystačíte a práce by s ním byla zbytečně zdlouhavá. Proto se doporučují poloautomatické nebo i plně automatické bazénové vysavače. Ty mohou pracovat samostatně s vlastním filtračním systémem.

plavecké brýle

·        Jestliže váš bazén není vybaven žádným filtračním systémem, nemusíte si zoufat, že bude údržba náročná.

Většinou se v tomto případě jedná o bazény, které fungují jen pro hlavní sezónu a pak se opět uklidí.Pro tyto případy se doporučuje vyřešit hygienické požadavky na koupání ručním bazénovým vysavačem, který odsává nečistoty do tkaninového sáčku. Tento typ ke své práci potřebuje jen připojení k rozvodu vody.

4/5 - (2 votes)
Back To Top